Dekoracje w stylu skandynawskim

   

Urządzenie mieszkania nie jest zadaniem łatwym, aczkolwiek wykonalnym i może przynieść sporo radości i satysfakcji. Często nasze poszukiwania wiążą się z poświęceniem dużej ilości czasu na chodzenie po sklepach i przeglądanie ofert salonów meblowych. Jednak należyte skupienie na tak istotnym elemencie urządzenia naszego wymarzonego mieszkania bądź domu poskutkuje osiągnięciem wyjątkowego i dopasowanego do naszych estetycznych i praktycznych standardów wystrojem.

Jeśli poszukujemy nietypowych rozwiązań przy dobieraniu dodatków do naszych wnętrz, to warto zainteresować się stylem skandynawskim, który z roku na rok zyskuje nowych zwolenników w naszym kraju. Stylistyka ta kieruje się kilkoma zasadami – wnętrza mają być jasne, przestronne i funkcjonalne. Chociaż pozornie styl skandynawski wydaje się być bardzo surowym i minimalistycznym, to nie brakuje tam miejsca na różnego rodzaju dodatki i dekoracje, które uatrakcyjnią każde wnętrze.

W przypadku dekoracji w stylu skandynawskim, największy nacisk kładzie się właśnie na wykorzystanie naturalnych materiałów. Na pierwszym miejscu stawia się drewno – surowiec ten cieszy się ogromną popularnością w krajach na północy, a więc jego stosowanie na szeroką skalę przy urządzaniu wnętrz nie powinno nikogo dziwić. Poza drewnem chętnie stosuję się także kamień oraz naturalną skórę.

Styl Skadynawski, pomimo swojego minimalizmu potrafi dobrze łączyć się z różnego rodzaju dekoracjami. Warto poświęcić temu trochę czasu, bowiem może udać nam się stworzyć naprawdę interesujące i wartę uwagi kompozycję, które sprawią, że nasze wnętrza będą robiły na gościach oszałamiające wrażenie.